KINGDOM OF BRETONNIA: MEN-AT-ARMS

Neohodnoceno
Dostupnost Na objednání
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Kód: 4922
1 341 Kč
KINGDOM OF BRETONNIA: MEN-AT-ARMS
Neohodnoceno

Modely jsou neslepené a nenabarvené. V angličtině. Nebezpečí udušení. Nevhodné pro děti mladší 36 měsíců. Obsahuje malé části, které by mohly být spolknuty nebo vdechnuty. Obal není hračka, před použitím hračky ho odstraňte z dosahu dítěte, může způsobit zadušení


This multipart plastic kit builds 36 Men-at-Arms, peasant footsoldiers from the Kingdom of Bretonnia. Each of these stalwart serfs carries a bladed polearm and a hefty shield, protected by simple armour befitting their rank. The kit provides two command sections – each comprising a standard bearer, a doughty Grail Monk, a musician with a choice of instruments, and a Yeoman champion – allowing you to field two regiments of 18 models, or a massive shieldwall of 32 models.

The kit includes a variety of different bodies, helmeted heads, polearm poses, and peasant luggage, all of which are interchangeable – meaning no two gatherings of Men-at-Arms need to look the same.

This kit contains 308 plastic components, 36x Citadel 25mm Square Bases, and a Bretonnian Transfer Sheet containing 176 high-quality waterslide transfers.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: